Minule jsme si připomněli několik základních bodů, jak připravit byt k běžnému  pronájmu. Možná si ale pohráváte s myšlenkou, že Váš pronajímaný byt "má na víc" a místo skupiny studentů by se v něm mohla zabydlet např. rodina zahraničního manažera, což by mohlo výrazně zvýšit zisky z pronájmu? Ano, na našem realitním trhu jsou byty, které by měly potenciál být proměněny v luxusní či nadstandardní pronájmy. Ale tento potenciál nemá každý byt, proto první důležitá věc je správně posoudit možnosti daného bytu a určit jeho "optimální" cílovou skupinu. Pokud nabízíme správné cílové skupině, můžeme dosahovat maximální zisk z pronájmu.  

Jak určit optimální cílovou skupinu? Není to věc jednoduchá a pokud nejste sami zkušeným realitním specialistou, staňte se jím :-) Nebo raději obraťte se o radu na odborníka, který vám pomůže posoudit všechna hlediska a udělat správné rozhodnutí. Kdo je takovým odborníkem? Nejlépe zkušený realitní makléř, který se pohybuje v oblasti pronájmů a zároveň velmi dobře zná místní poměry a konkrétní situaci.  Při posouzení záleží na mnoha věcech jako je velikost a konkrétní dispozice bytu, lokalita a vybavenost v okolí, vzdálenost od centra, dopravní dostupnost, možnosti parkování, dostatek úložných prostor v domě, patro a vybavenost výtahem, technický stav a vzhled celého domu. 

Pokud jsme, po průzkumu trhu a konzultaci s odborníkem, dospěli k přesvědčení, že byt je vhodný pro "upgrade" pro vyšší cílovou skupinu nájemníků, zde je několik bodů, na které určitě nezapomeňte:kontakt ilustr foto

  1. Zde už nestačí běžný úklid a drobné opravy, byt je třeba uvést po technické stránce do perfektního stavu. 
  2. Kuchyňská linka a koupelna jsou klíčové části bytu, které možná budou vyžadovat rekonstrukci. Nové zařízení volte jednoduchého stylu, světlé dekory v nenápadné barevnosti, ale vše v dostatečné kvalitě a samozřejmě plně funkční včetně spotřebičů. 
  3. Byt vymalujte v tlumených pastelových odstínech, v tomto případě se bílá barva na stěny nehodí, ale ani syté odstíny výrazných barev.
  4. Byt nestačí "nějak vybavit". Vybavení musí být účelné, kvalitní i vkusné. Opět volíme poměrně neutrální a designově jednoduché vybavení, jednotlivé prvky interiéru by měly být v harmonii. Pokud si sami netroufáte, oslovte o pomoc interiérového designera, který pomůže naplánovat celý interiér s vhodnými kusy nábytku a vytvořit prostředí, které budoucí nájemníky příjemně osloví. 
  5. Kolik peněz je doporučeno investovat? V zemích západní Evropy a USA se obvykle při "upgradu" pronajímaného bytu počítá s investicí ve výši 3-5 budoucích nájmů.  Tj počítáme-li pronajmout byt za 20000 tis měsíčně, počáteční investice by se mohla pohybovat mezi 60 000 až 100 000 kč. Pokud se vše udělá správně, tato investice se rychle vrátí a po několik příštích let bude byt přinášet jen zvýšený zisk.
  6. Až bude vše připraveno, je čas na fotografie bytu, kterými budete byt prezentovat. U luxusních a nadstandartních bytů hrají fotografie v nabídce ještě důležitější roli, než u "běžných bytů" . Vzhledem k ceně nájmu, kterou budete za nadstandardní byt požadovat, je třeba, aby i prezentace byla tomu odpovídající. Fotky rozhodnou o tom, jak silný zájem nabídka vyvolá, kolik zájemců se přijde podívat. Čím více zájemců, tím větší pravděpodobnost, že upravený byt najde své nájemníky obratem. U luxusních bytů proto nezkoušejte byt nafotit sami, ale rozhodně se obraťte na profesionálního fotografa a samozřejmě nezapomeňte na home staging :-).

 

Podívejte se na perfektní realizaci bytu k pronájmu v Praze od firmy Homestaging - Ambience Design http://www.homestaging.cz/homestaging-bytu-k-pronajmu-3-kk-praha-4-pankrac.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loca home staging, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: +420 775 554 617

iko facebook 24iko instagram 24 iko youtoube

2015